time remaining
status COMPLETED
sharing
REWARDS
1.  Huawei Smart Watch SilverBlack a stáž v inovačnom tíme

Vymysli inováciu pre stredoškolákov a staň sa súčasťou inovačného tímu Tatra banky!Zdá sa ti, že bankové inovácie sú len pre dospelých? Vieš, čo potrebuje dnešný študent = stredoškolák na riadenie svojich peňazí? Máš riešenie pre ich finančné potreby? Ak si odpovedal aspoň dvakrát áno, daj priestor svojej kreativite a staň sa členom inovačného tímu Tatra banky.

Podľa prieskumu bankového trhu, ktorý bol zrealizovaný pre Tatra banku, má viac ako 80% študentov pozitívny vzťah k inováciám. Dokonca až 42% študentov môžeme radiť medzi tzv. „Innovation leaders“.

Používanie bankových inovácií je však u študentov vo všeobecnosti nízke. Obzvlášť v skupine mladších študentov – stredoškolákov.


CHALLENGE


Porozmýšľaj nad dôvodmi a prines inováciu, ktorá študentovi nielen pomôže so spravovaním jeho financií, ale poskytne aj niečo navyše. Nenechaj sa obmedzovať, riaď sa heslom „limity neexistujú“ a pokojne sa inšpiruj aj v zahraničí, prípadne dones tých inovácií aj viac.  

Tvoj výstup má obsahovať:
  • krátku analýzu, ako dnes stredoškoláci narábajú s peniazmi, ako sa k nim dostanú, na čo ich najčastejšie míňajú a akým spôsobom
  • stručný popis jednej až troch inovácií, ktoré dnes už na Slovensku existujú a reálne ich stredoškoláci aj vedia a môžu plnohodnotne využívať (popíš niekoľko situácií, v ktorých im je daná inovácia prínosná)
  • návrh novej /viacerých alebo návrh úpravy existujúcej inovácie

ADDITIONAL INFORMATION:

Stáž v inovačnom tíme prebehne na základe dohody o brigádnickej práci študenta.WINNERS

Denis Kovačovský
1st place