time remaining
status COMPLETED
sharing
REWARDS
1.  Členovia víťazného tímu budú súčasťou prezidentovej delegácie pri jednej zo zahraničných ciest, kde budú mať možnosť bližšie spoznať špičkové inovácie, výskum a startupy.

Výzva proti extrémizmuČo ak to budete vy, na koho nabudúce zaútočia? Na sociálnych sieťach, na internete je veľa nenávisti, rasizmu a xenofóbie. Väčšinou nad tým mávneme rukou. Ale kde sa to skončí?

Je vyhlásený prezidentský hackathon! Jeho výsledkom môžu byť aplikácie, webové stránky, hry, videá alebo aj vizualizácie dát. Skúste vymyslieť, ako sa kreatívnym, pozitívnym spôsobom vyrovnať s témou rastúceho extrémizmu v spoločnosti.

Na to, aby sa šírilo zlo, stačí málo. Stačí, aby dobrí ľudia nerobili nič. Nesmieme rezignovať.


CHALLENGE


Zapoj sa do výzvy a pomôž potláčiť neznášanlivosť!

1, Vytvor tím 3-5 ľudí, či už ste zo súkromného, neziskového sektora alebo ste študenti. Odporúčané zloženie je: Vývojár (ak pripravujete aplikáciu alebo iné IT riešenie) Dizajnér / kreatívec Marketér (niekto, kto váš nápad dobre odprezentuje)

2, Spoločne vytvorte: aplikáciu, hru, webstránku, vizualizáciu dát, virálne video…, ktoré pomôžu zastaviť rastúci extrémizmus v spoločnosti.


Kritéria hodnotenia:

Pozitívny efekt: cieľom je realizovať také nápady, ktoré sa k téme nenávisti postavia pozitívnym spôsobom.

Cieľová skupina: aká veľká je vaša cieľová skupina a aký je potenciál, že ju oslovíte?

Kvalita riešenia: dobrý nápad je len polovica úspechu, rovnako dôležitá je úroveň spracovania.

Originalita nápadu: inšpirácia v zahraničí nie je prekážkou, ale aplikujte ju na slovenský kontext.ADDITIONAL INFORMATION:

Ďalší postup:

18.5.2017 Výber 5 najlepších nápadov

19.5.2017 - 11.6.2017: Mentoring a práca na návrhoch

12.6.2017 Vyhodnotenie v Prezidentskom paláci


WINNERS

#somtu
1st place