time remaining
status COMPLETED
talent scout
REWARDS
1.  500 EUR
2.  350 EUR
3.  200 EUR

Poď meniť svet a začni od seba... #futureenergygenerationKaždá akcia: vyhriaty a rozsvietený byt, pól-hodinová sprcha, sám v aute v zápche cez ranný smog... 

Vyvoláva reakciu: nadspotreba energií, zhoršenie zdravia a dopad na celý svet... 

Určite poznáš takúto dnešnú realitu... Kam to ale smeruje? Aká bude realita zajtrajška? Ako efektívnejšie využívať energie? Ako zmeniť správanie ľudí a znížiť energetický konzum? Máš k tomu čo povedať? 

Zmeň život jednotlivcom, komunite alebo aj celému svetu! Realizuj sa pre lepší svet...CHALLENGE


Chceme challengeovat mladých ľudí, chceme challengeovat TEBA!

Zamysli sa nad sebou, svojou rodinou, komunitou, mestom či dokonca svetom. Aká bude, alebo aká by mala byť energetická budúcnosť? Výroba, efektívne využívanie, šetrenie, zapájanie/prenos/distribúcia či trvalá udržateľnosť energií... Má ju v rukách tvoja generácia. Budeš súčasťou "future energy generation"?

Priprav nám Tvoj "FUTURE ENERGY CONCEPT", či už to bude príručka na denné používanie, inovácia či inšpirácia, architektonický návrh "smart" mesta/domu, technologické zlepšenie alebo zaujímavý výpočet o budúcnosti energií... je to len na tebe. 

V tvojom koncepte nezabudni aj na:

  1. definovanie problému, ktorý ideš vyriešiť
  2. komu bude tvoje riešenie slúžiť, kto je tvoj "zákazník"
  3. aké by boli náklady na realizáciu tvojho konceptu
  4. aké sú tvoje zdroje realizovania konceptu, aká bude "cena produktu"

Kritériá:

  • Inovatívnosť
  • Realizovateľnosť
  • Kreativita
  • Hodnota pre užívateľov / spoločnosť

#futurenergy #technologyforgood #menimesvet


ADDITIONAL INFORMATION:

Máš nápad, ale málo času? Kľudne do Tvojho riešenia zapoj aj kamošov/kamošky. 

Všetci riešitelia dostanú po ukončéní challenge možnosť zapojiť sa so svojím nápadom do víkendového Bootcampu so ZSE v Impact Hube. Tam budú mať šancu ako jednotlivci/tímy za pomoci mentorov svoje nápady rozvinúť a dostať podporu v hodnote cca 200 - 400€.

Tí najlepší sa nakoniec budú môcť dostať do nadupaného 6-týždňovécho akceleračnécho programu LiftUp, cez ktorý budú môcť svoj projekt uviesť do života za metoringovej, technickej, tréningovej, finančnej a inej podpory v celkovej hodnote až 4.000€ na jeden tím. Viac info: http://impacthub.sk/uplift/WINNERS

Michal Takacs
1st place
Barbora Mácsová
2nd place
Leo Čunderlík
3rd place