time remaining
status COMPLETED
sharing
REWARDS
1.  300 EUR
2.  150 EUR
3.  50 EUR

"Office potato" challengeVedel si, že dostatočná dávka fyzickej aktivity dnes chýba až 2/3 populácie? A že fyzická inaktivita je globálne zodpovedná za vyše 5 miliónov úmrtí ročne?

Súčasnú generáciu možno označiť za generáciu inovácií, technológií, informácií, rýchlych zmien. Ale tiež je faktom, že sme generáciou, ktorá denne presedí niekoľkonásobne viac času ako akákoľvek generácia predtým. Či už sedíš v škole, alebo pracuješ a sedíš v kancelárii, možno často v aute, alebo si rád poleňošíš pri telke, počítači… Dôsledky sedavého životného štýlu sa začínajú ozývať. Slovami klasika: “Sitting is the new smoking.” Ako by si Ty bojoval proti tejto novej civilizačnej chorobe?


CHALLENGE


Skús sa zamyslieť nad bojovým plánom pre zdravší život zamestnancov Tatra banky, ktorí dlhodobo sedia za počítačom. Vymysli pre nich jednoduchý návod, plán, stratégiu alebo čokoľvek, čím by si podporil ich zdravý a aktívny život počas alebo aj mimo pracovnej doby, pre zlepšenie ich zdravia, na ktorom veľmi záleží.

Pri tvorbe svojho návrhu sa môžeš opierať o základné body v živote zamestnanca banky

  • Načítaj si problematiku. Urob si rešerš. Googli, choď do knižnice, nájdi si štúdie súvisiace so zdravím na pracovisku kancelárskeho typu.
  • V každom dospelom žije väčšie či menšie dieťa. Pouvažuj nad gamifikáciou svojho riešenia.
  • Daj dokopy odporúčania týkajúce sa všetkých aspektov zdravého životného štýlu na pracovisku. Mysli na všetko.
  • Pokús sa rozlišovať medzi zamestnancom na centrále a na pobočke.
  • Skús ku svojmu projektu nastaviť už aj budget. Nemusí to byť presný excel, stačí nám tvoj odhad.
  • Ohúr nás skvelým riešením. Pamätaj však na to, že v jednoduchosti je krása.

Vo svojej kreativite sa nenechaj obmedzovať,  inovatívny pohľad je viac než vítaný. Buď odvážny, neboj sa byť odlišný. Riešenie vypracuj a odovzdaj vo forme prezentácie.

Už teraz sa tešíme na Tvoje riešenie. V prípade, že práve Ty postúpiš do užšieho výberu, svoje riešenie nám budeš môcť detailnejšie odprezentovať na osobnom stretnutí v Tatra banke. Rezervuj si preto už teraz popoludnie vo štvrtok 06.09.2018. ADDITIONAL INFORMATION:

Podľa čoho budeme Challenge vyhodnocovať?

1. Inovatívnosť
2. Realizovateľnosť
3. Forma spracovaniaWINNERS

Matej Horňák
1st place
Peter Kravec
2nd place
Monika Budiakova
3rd place