time remaining
status COMPLETED
talent scout
REWARDS
1.  250 EUR
2.  125 EUR
3.  125 EUR

PwC's Consulting Challenge - je Slovensko pripravené na elektroinvestície?Zaujíma Ťa poradenstvo a aké to je pomáhať klientom urobiť tie správne rozhodnutia? Ukáž nám čo je v tebe a pomôž fiktívnemu klientovi rozhodnúť o investícii do rozvoja elektromobility na slovenskom trhu! V #PwC, najväčšej poradenskej spoločnosti na Slovensku, sa s tebou radi podelíme o naše know-how. 


CHALLENGE


Vži sa do role konzultanta a priprav pre klienta informácie o slovenskom trhu, ktoré by mu mali pomôcť pri rozhodnutí investovať práve u nás.

Predstav si, že klient chce investovať v regióne, ktorý je známy pre svoje zameranie na automobilový priemysel (Stredná a Východná EU). Jeho ambíciou je pomôcť dodávateľom a automobilkám pripraviť sa na najnovšie trendy v oblasti elektromobility ako aj investovať do výstavby nabíjacích staníc. Doplňujúce informácie

Čo bude klienta zaujímať:

  • stručný trhový prehľad o Slovensku  
  • stručný prehľad o Slovensku ako automotive krajine
  • výhody a nevýhody investovania na Slovensku oproti ostatným krajinám v regióne
  • je slovenský automobilový trh pripravený na dodávateľa, ktorý sa zaoberá elektromobilitou? 
  • akú stratégiu vstupu na trh by mal zvoliť? 
  • je slovenský trh pripravený na ďalšieho dodávateľa pre automotive? (z pohľadu ľudských zdrojov)
  • kde by mal nový dodávateľ  hľadať potenciálnych zamestnancov?

Svoje riešenie nám dodaj vo forme prezentácie (ppt, pdf - max 12 slajdov). Nezabudni svoje návrhy objektívne zdôvodniť, dáta a fakty sú vítané :)

Po ukončení challenge vyberieme finalistov a ak budeš patriť medzi nich, budeš mať možnosť odprezentovať nám svoje riešenie  a zabojovať o víťazstvo. Vzhľadom na situáciu prebehnú prezentácie #online a termín si spoločne upresníme. Zároveň pre všetkých riešiteľov máme pripravené prekvapenie! #LifeatPwC 


ADDITIONAL INFORMATION:

Hodnotiace kritéria:

- Kvalita analýzy dát - ako dobre si vieš prepájať súvislosti, 

- Relevantnosť informácií, 

- Forma spracovania.

Máš otázky k zadaniu, alebo Ťa niečo zaujíma o PwC? 

Napíš nám --> Lucia Nováková (lucia.novakova@pwc.com

-----

Zapojením sa do súťaže súhlasíte s elektronickou komunikáciou zasielanou spoločnosťami zo siete PwC v súlade s ustanoveniami zákona č. 351/2011 Z.z. o elektronických komunikáciách v znení neskorších predpisov. Vaše osobné údaje spracúvame v súlade s našimi zásadami o spracúvaní osobných údajov. Viac informácií na Zásady ochrany osobných údajov.
WINNERS

Leo Čunderlík
1st place
Jozef Šaranko
2nd place
Diana Nigutova
3rd place