time remaining
status COMPLETED
sharing
REWARDS
1.  100 EUR
2.  60 EUR
3.  40 EUR

Dajme STOPku hoaxomJednou z najväčších hrozieb dnešnej doby je šírenie dezinformácií. Väčšina z nás sa stretáva s rôznymi hoaxami na dennej báze. Rozumní ľudia sa na nezmysloch kolujúcich po sociálnych sieťach pobavia, ale čo tí, ktorým chýba určitá dávka kritického myslenia?

Pandémia COVID-19 je jedným z príkladov, ako môžu dezinformácie kolujúce po sociálnych sieťach, medzi známymi a priateľmi ohroziť životy ľudí, napr.: hoaxy o čipovaní obyvateľstva, nedodržiavanie hygienických opatrení, spochybňovanie existencie choroby...


CHALLENGE


Téma dezinformácií je pre budúcnosť existencie ľudstva reálnym nebezpečenstvom. Skús preto aj ty porozmýšľať, ako by si riešil tento problém. Možno práve tvoje riešenie prispeje k zmene spoločnosti.


Na úspešné riešenie je potrebné
vypracovať nasledovné body:

1. Keby si mal vybrať niektorý zo závažných medializovaných prípadov spôsobených dezinformáciami vo svetepopíš ten, ktorý ťa zaujal najviac a prečo.

2. Vymysli ako by vedeli prispieť k riešeniu týchto problémov nasledovné oblasti:

  • politika
  • školstvo
  • sociálne siete
  • jednotlivci (influenceri)

3. Vži sa do role zamestnávateľa. Akým spôsobom by si navrhoval, aby zamestnávatelia pristupovali k vzdelávaniu svojich zamestnancov v oblasti dezinformácií a rozvoji kritického myslenia? (vyhodnocovanie efektivity vzdelávania, workshopy, e-learningy, coachingy...) V prípade, že si sa so vzdelávaním na pracovisku v oblasti dezinformácií už stretol, popíš aj svoju skúsenosť.


ADDITIONAL INFORMATION:


Prezentáciu odošli vo formáte pptx. (10-15 slidov)

Hodnotiace kritéria:

- kreativita/inovatívnosť

- realizovateľnosť riešení

- kvalita analýzy a relevantnosť informácií (nezabudni uviesť všetky použité zdroje)WINNERS