Protherm Production

Člen koncernu Vaillant Group, ktorý je popredným svetovým výrobcom vykurovacích zariadení 8 značiek. V závode v Skalici sa vyrábajú kotly pre trhy v 24 krajinách Európy, Ázie a Afriky. Protherm Production zamestnáva aj šikovných vývojárov a nákupcov.
Spoločnosť  Protherm Production zo Skalice patrí k top výrobcom kotlov na Slovensku.

  • Je členom medzinárodného koncernu Vaillant Group, ktorý sídli v nemeckom Remscheide a vyrába vykurovacie technológie značiek Vaillant, Protherm, Saunier Duval, Bulex, DemirDöküm, Glow Worm a Hermann.

  • Závod na výrobu kotlov v Skalici ponúka prácu nielen šikovným montážnikom vykurovacích zariadení, ale aj kreatívnym mladým vývojárom a nákupcom.

  • Vyrábajú sa tu kotly pre trhy v 24 krajinách Európy, Ázie aj Afriky. Momentálne má závod zhruba 500 zamestnancov.
Súčasťou Protherm Production je aj East Hub, distribučno-logistické centrum pre strednú a východnú Európu s rozlohou 12 000 m2. Prostredníctvom centra sa výrobky skupiny Vaillant dostanú na trhy Slovenskej republiky, Českej republiky, Maďarska, Poľska, Rumunska, Ukrajiny, Ruska, do krajín bývalej Juhoslávie, ale aj do krajín, kde nemá Vaillant Group priame zastúpenie.

Vlani smerovali do Protherm Production investície v objeme 4,3 milióna eur. Okrem novej linky a spustenia výroby stacionárnych kondenzačných kotlov, išiel viac ako milión eur do modernizácie testovacieho centra.
   

V tomto roku závod plánuje investície presahujúce 6 miliónov eur: 
  • Koncom septembra slávnostne otvorí zrekonštruované vstupné priestory a nové návštevnícke centrum. Zároveň prebieha posledná fáza modernizácie testovacieho centra a investuje tiež do vývoja nových produktov. Odštartuje aj výroba elektrických prietokových ohrievačov vody.

  • V priebehu prvého polroka 2016 v Protherm Production nainštalovali novú montážnu linku pre kondenzačné kotly s objemom výroby až 150-tisíc kusov, na ktorej momentálne rozbieha výroba. Vyrobené kotly s názvom ecoTEC pure budú určené pre európske trhy.  

CONTACT: Jurkovičova 45 // Skalica // 909 01 // Slovakia
Industry
Industrial Conglomerates
Location
Slovakia

ACTIVITY